Main Menu

Login Form

Budowa ujeżdżalni. O czym należy pamiętać?

W celu zapewnienia komfortowej jazdy o każdej porze roku hodowcy koni decydują się na budowę ujeżdżalni. Ważne jest, by zwierzęta otrzymywały odpowiednią ilość ruchu – niezależnie od warunków atmosferycznych. Największą popularnością cieszą się w tym przypadku hale stalowe, które pełnią funkcję ujeżdżalni. O czym należy pamiętać przy budowie takiej hali? 

Na co zwrócić uwagę przy budowie ujeżdżalni?

Nowoczesne ujeżdżalnie zbudowane ze stali to doskonałe rozwiązanie zarówno dla właścicieli stadnin, jak i gospodarstw nastawionych na agroturystykę. Łatwość oraz szybkość montażu to zalety, z których słyną hale stalowe. Przez to często wygrywają z ujeżdżalniami murowanymi. Przy budowie hali, która ma być ujeżdżalnią dla koni, należy zwrócić uwagę na jej wymiary. Zwykle, do codziennych treningów oraz nauki jazdy konnej buduje się je o wymiarach 22 m na 42 m, natomiast w przypadku budynków do profesjonalnych konkursów zaleca się montaż hali szerszej o 20 m. Hale stalowe można bardzo szybko powiększyć, nawet w przypadku, kiedy zostały już postawione. Zmiana oświetlenia, dodanie bramy czy ocieplenie całego budynku nie musi wiązać się z jego całkowitym zburzeniem. To dodatkowy atut ujeżdżalni zbudowanych ze stali. 

Hala stalowa – wybór odpowiednich fachowców

Wybór najlepszych fachowców zwykle wiąże się z wieloma znakami zapytania. Rozwój internetu sprawił, że znacznie łatwiej jest dokonać odpowiedniej selekcji. Przedsiębiorstwa, które mają dobre opinie, są zawsze lepszym wyborem. Ujeżdżalnia dla koni ma zapewnić komfortową jazdę nie tylko człowiekowi, ale przede wszystkim zwierzętom. Aby się o tym przekonać, powinno się zwrócić szczególną uwagę na portfolio firm. Inwestycja w wysokiej jakości ujeżdżalnię ze stali może wpłynąć na standard prowadzenia zajęć jeździeckich  oraz popularność gospodarstw agroturystycznych. 

Copyright © 2019, ARGONAT. All Rights Reserved.