Main Menu

Login Form

Obory i chlewnie - hale dla rolnictwa

Nowoczesne hale stalowe rolnicze

Polskie rolnictwo w ostatnich latach przeszło ogromne przeobrażenie. Intensywnej modernizacji podlegają zarówno gospodarstwa specjalizujące się w uprawie roślin, jak i hodowli bydła, trzody chlewnej czy drobiu. Budynki inwentarskie muszą spełniać odpowiednie wymogi, zapewniając przy tym komfort i bezpieczeństwo codziennej pracy. A jednocześnie powinny być opłacalne dla rolników inwestujących w rozwój swoich gospodarstw. To jeden z głównych powodów, dla których coraz częściej wybierane są rolnicze hale stalowe.

Najważniejsze zalety stalowych hal rolniczych

Stalowe hale doskonale sprawdzają się w rolnictwie ze względu na swoje podstawowe właściwości. Przede wszystkim konstrukcja stalowa jest stabilna, wytrzymała i odporna na różnorodne czynniki zewnętrzne, w tym przede wszystkim warunki pogodowe, takie jak obfity deszcz, grad, śnieg czy wichury. Konstrukcje tworzone z elementów prefabrykowanych cechują się wysoką nośnością oraz odpornością na obciążenia. Hale stalowe wykorzystywane jako obory czy chlewnie zapewniają pewne i niezawodne schronienie dla zwierząt przez cały rok.

Stalowe hale są lekkie, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe i odpowiednio zabezpieczone przed korozją, co jest szczególnie ważne w przypadku budowy chlewni. Dlatego też konstrukcje tego rodzaju nie niszczeją i zachowują bardzo długą żywotność bez konieczności wykonywania zbyt częstych prac konserwacyjnych czy modernizacyjnych.

Copyright © 2019, ARGONAT. All Rights Reserved.